Opieka pacjenta nad infuzorem

Kliknij na pytanie, aby zapoznać się odpowiedzią.

Czy z infuzorem można się kąpać?

Zalecana jest kąpiel pod prysznicem, ponieważ infuzora nie można zanurzać w wodzie natomiast woda wilgoć otoczenia lub zamoczenie strumieniem rozproszonym nie wyrządzi urządzeniu szkody.

Jak zachować aktywność fizyczną z załączonym infuzorem?

Zaleca się noszenie infuzora w specjalnym pokrowcu mocowanym w talii lub na szyi. Należy unikać przebywania w ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach.

Jak ułożyć się do snu z podłączonym infuzorem?

Nie kłaść infuzorka na podłodze ani nie mocować na elementach łóżka. Można włożyć infuzor pod poduszkę – zachowując swobodę ruchu i wystarczający zakres drenu.

Jak nosić infuzor?

Pamiętaj trzymaj infuzor zawsze jeśli to możliwe na wysokości serca lub pasa gdyż zmian położenia ma tez wpływ na prędkość przepływu (gdy infuzor będzie powyżej serca przepływ się zwiększy gdy pozycja infuzora będzie poniżej serca przepływ się zmniejszy).

Czy temperatura ma wpływ na infuzor?

Infuzor zawsze powinien być chroniony przed zmianami temperatury nawet małe zmiany temperatury mają duży wpływ na stałość przepływu. Trzeba pamiętać że infuzor kalibrowany jest dla temp. 31,5 st Celsiusza i każde odchylenie od tej temperatury ma znaczenie dla stałości infuzji leków.